случај топлик

Пронајдени се 4 резултати на тема „случај топлик“
Вести

Менкиноски за КУРИР: Обидот за злоупотреба на правдата на Рустеми, Рашковски и државниот правобранител во случајот „Топлик“ не смее да остане неказнет

Откако денеска беше тензично во Кривичниот суд на рочиштето за случајот „Топлик“, особено по сведочењето на Анета Јорданова вработена...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ уште во 2018 укажа на притисоцитe во Топлик и дека нема материјална штета, вистината испливува на површина

Тензично беше денеска во Кривичниот суд на рочиштето за случајот „Топлик“. Сведочеше Анета Јорданова вработена во Министерството...