случај титаник

Пронајдени се 12 резултати на тема „случај титаник“
Вести

Сведок во „Титаник“ потвди дека македонските граѓани од Албанија ги исполнувале условите за добивање лични карти

Сведок во случајот „Титаник“, денеска потвди дека македонските граѓани од Албанија ги исполнувале условите за добивање лични карти. -Лицата,...
Вести

Одбраната во „Титаник“: Согласно кривичниот закон мора да се почитуваат одлуките на Европскиот суд за човекови права

Одбраната во случајот „Титаник“ кој го води Специјалното јавно обвинителство вели дека има цврсти докази оти обвинението нема основ...
Вести

Претседателот на судот се уште не одлучил по барањето на одбраната во случајот „Титаник“ за изземање на судскиот совет и судиите поротници

Претседателот на судот се уште не одлучил по барањето на одбраната во случајот „Титаник“ за изземање на судскиот совет, судиите Осман...