случај тенк

Пронајдени се 18 резултати на тема „случај тенк“
Вести

Се бараше изземање на Кацарска, Џолев одби, Комисијата за заштита од дискриминација утврди дискриминирачки однос кон Јанкулоска

Барање за изземање на судијката Добрила Кацарска побараа адвокатите од одбраната на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана...
Вести

Груевски: Предметот „Тенк“ е сериозно конструиран, денешните сведоци потврдуваат дека нема прекршување на законите

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски по денешното судење за случајот „Тенк“ рече дека денеска имало тројца сведоци...