случај рекет

Пронајдени се 128 резултати на тема „случај рекет“
Вести

ЌЕ ЈА ОТВОРАМ „ПАНДОРИНАТА КУТИЈА“: Започна завршниот збор на Боки 13, најави дека ќе каже се што знае иако може да го „самоудават во кофа вода“

Постојат мисли и сеќавања кои не смееме да си ги изговориме ниту на самите себеси, вели Бојан Јовановски во својот завршен збор, додавајќи...
Вести

Боки 13 презентира инстаграм фотографии како докази дека оргиналната облека и накит ги купувал во 2013 година

Во Кривичниот суд денешното рочиште за случајот ,,Рекет” започна со презентирање на инстаграм-фотографии како докази од страна на осомничениот...
Вести

Милошоски ја достави новата снимка до Рускоска: Материјалите се релевантни, има силни индиции за прекршување на основното правило при владеењето на правото

Пратеникот Антонио Милошоски во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција ја предаде и втората аудио...