случај монструм

Пронајдени се 23 резултати на тема „случај монструм“
Вести

Сите манипулации на Заев околу масакрот кај Смилковско езеро- родителите се чувствуваат изманипулирани, бараат правда

Премиерот Зоран Заев си поигрува со трагичната судбина на семејствата на свирепоубиените кај Смилковското езеро. Јавноста го осудува...
Вести

Нацев: Поминаа две години од лагата на Заев дека ќе го објави прислушкуваниот материјал за случајот кај Смилковско езеро

Каде се осудените Алил Демири и Африм Исмаиловиќ? Двајцата имаат доживотни казни за грозоморната ликвидација на петте момчиња, а власта...
Вести

Милчин: Заев во опозиција рече дека има снимки за „Монструм“ и дека случајот ќе биде расчистен, тоа што сега го прави како премиер е страшно

Поранешниот прв човек на Фондацијата Институт Отворено Општество Македонија, во гостувањето во емисијата „60 минути“ на ТВ Алфа за...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Држава во која Заев е и судија и обвинител не може да има правда- само монструм би можел да штити монструми кои масакрираа млади момчиња

Семејствата на монструозно егзекутираните момчиња кај Смилковско езеро мора да добијат правда. Момчињата беа жртви на брутална ликвидација,...
Вести

Родителите на загинатите деца кај Смилковско огорчени од Заев: Тој пет месеци се рекламираше со нашиот случај, многу ни ветуваше и на крајот ништо (ВИДЕО)

Во своето гостување во емисијата „Во Центар“ со Васко Ефтов родителите на загинатите деца на Смилковското езеро неодамна изјавија...
Вести

Родител на убиено дете кај Смилковско: Заев да се донесе во судница, па тука да се соочи со сите родители за да видите дека ја зборуваме вистината

Таткото на убиеното момче Александар Наќевски кај Смиљковското езеро, се обрати пред судот на денешното рочиште за случајот „Монструм“,...
Вести

Мајката на убиениот Александар: На нашите мртви деца им течеа солзи додека да ги погребаме, извршителите да се плашат од тие солзи

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради...
Вести

Срамна одлука: Обвинетите за тероризам од „Монструм” остануваат на слобода , а приведените од „Заедничка Македонија“ трет месец се во притвор

Обвинетите за тероризам за петкраткото убиство кај Смиљковското езеро остануваат на слобода и покрај тешкото дело, нивното повторено...