сливи

Пронајдени се 19 резултати на тема „сливи“
Храна и пијалаци

Четири причини зошто е добро да ги вклучите сливите во исхраната: Го штитат срцето и го намалуваат воспалението

Кога ќе дојде лето, многумина не можат да замислат ден без конзумирање сливи. Ова овошје е практично за носење на работа или тренинг,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Голготата на производителите на слива е директно предизвикана од СДСМ и неспособноста на Николовски

Голготата на производителите на слива е директно предизвикана од СДСМ и неспособноста на Николовски. Илјадници семејства производители...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги излажа земјоделците – 20.000 тони слива пропаѓа, илјадници семејства едвај ќе ја преживеат годината

СДСМ ги излажа земјоделците. Зоран Заев ветуваше дека кога ќе дојде на власт откупот на земјоделските производи ќе биде загарантиран,...
Вести

Производителите на слива излегоа на протест: Владата во најкусо време да најде решение, ова не се издржува, ќе капитулираме

Производителите на сливи денес протестираа пред општинската зграда во Делчево барајќи надлежните институции да го решат проблемот...
Вести

Земјоделството клекнато на колена: По бостанот и пченицата, катастрофална состојбата со пласманот на сливи

По катастрофалната состојба со бостанот и пченицата, сега сливите се на ред. Имаат одлична реколта, но и голем проблем со пласманот. Производителите...