слива

Пронајдени се 10 резултати на тема „слива“
Вести

Трипуновски: Власта наместо да се луксузира, да најде решение за производителите на слива бидејќи истата не се откупува, а цената е мизерни 8 денари по килограм

Цветан Трипуновски, претседател на Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство на ВМРО-ДПМНЕ, денеска беше во  Делчево и делчевско...
Вести

Производителите на слива не добија решение за откупот од надлежните, утре ќе го блокираат патот кон границата со Бугарија

Делчевските производители на модра слива откако, како што велат, не добија никаков одговор на нивните барања за решавање на проблемот...