слика

Пронајдени се 5 резултати на тема „слика“
Живот и стил

„Не можев да дојдам на свадбата кај мојата најдобра пријателка, таа ми ја прати оваа фотографија и сè ми стана јасно“

Мојата најдобра другарка неодамна се омажи. Ме покани да бидам нејзина деверуша, но за жал, морав да ја одбијам. Не можев да земам слободни...
Живот и стил

Пронајдено дело на Пикасо украдено од јахтата на богат шеик пред 20 години: Оваа слика е вредна 25 милиони евра

Холандскиот детектив Артур Бранд, кој се занимава со уметнички дела, соопшти дека ја пронашол сликата „Биста на жената“ на прочуениот...
Занимливости

Живеел во најголема беда, поради што и се самоубил: Негова слика синоќа беше продадена за 7 милиони евра (ВИДЕО)

Една од првите уметнички творби на холандскиот сликар Винсент Ван Гог е продадено синоќа во Париз за повеќе од седум милиони евра, соопшти...