слеп

Пронајдени се 3 резултати на тема „слеп“
Занимливости

Жирито лееше солзи, публиката громогласно аплаудираше- тој е слеп, има аутизам и епилепсија, а неговиот глас е ангелски (ВИДЕО)

Настапот на 20 годишниот Денис Барта од Сараево речиси жирито на хрватскиот „Супер талент“ ќе го паметат вечно. Денис е роден во Италија...
Фудбал

Тој е слеп и глув, а сепак го гледа Светското првенство: Кога имате ваков пријател не ви требаат ниту очи, ниту уши (ВИДЕО)

Фудбалот навистина не знае за граници и разлики и по којзнае кој пат ни стигна потврда за таквите тврдења. Овој пат од далечната Колумбија. Имено,...