слаѓана тасева

Пронајдени се 11 резултати на тема „слаѓана тасева“
Вести

Тасева: Големиот број на приговори за платежните картички покажува дека Владата не била подготвена во издавањето на овие картички

Слаѓана Тасева, универзитетски професор во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ рече дека издавањето на платежните картички...
Вести

Тасева: Платежната картичка која ја понуди Владата е придобивање на одредени граѓани да гласаат за одредени политички политики

Слаѓана Тасева, универзитетски професор во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за платежните картички кои ги...
Вести

Тасева: Обвинителите од СЈО не може да бидат дел од новото Јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција

Слаѓана Тасева смета дека во Законот за јавно обвинителство мора точно да се утврди кој обвинител ќе го води Јавното обвинителство...
Вести

Непотизам, кронизам и клиентелизам при вработување: Системот продуцира корупција, потребна е сериозна имплементација на законите

Во системот имаме проблем, во законите со текот на годините секогаш се внимавало да се остави простор за евентуална потреба на оние...
Вести

Слаѓана Тасева: Исчезнаа парите за долгот кон УЈП на ФЕНИ! Фирмата на Анѓушев демантира дека ја наплатила криминалната цесија

Исчезнаа парите наменети за исплата на долгот кон УЈП во планот за реорганизација на ФЕНИ, открива Слаѓана Тасева од „Транспаренси...
Вести

Тасева за „Несомнено“: Македонија не само што е заробена политички, туку е и економски што претставува пречка во борбата со корупцијата

Дел од земјите членки на Европската Унија изминатите денови ја потсетија Македонија дека „камен на сопнување“ повторно е борбата...
Вести

Транспаренси Интернешнел ги повикува сите институции во државата да ги истражат сите незаконитости во постапката за стечај во Фени индустри

Транспаренси Интернешнел Македонија продолжува со мониторингот на постапката за стечај во Фени индустри АД Кавадарци и ги повикува...