Слаѓана Митовска

Пронајдени се 34 резултати на тема „Слаѓана Митовска“
Вести

Митовска: Додека младите ја напуштаат државата, СДСМ шири гол популизам кој не придонесува во задржувањето човечки потенцијал во државата

На денешната седница на Собранието на Република Македонија, пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Слаѓана Митовска изрази голем револт...
Вести

Митовска: ВМРО-ДПМЕ бара измени во законот за пензиско-инвалидско осигурување кои ќе бидат многу значајни за над 300.000 пензионери

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Слаѓана Митовска на денешната комисија за труд и социјална политика посочи дека пратеничката...
Вести

Митовска: СДСМ како многу пати и сега покажа дека немаат капацитет и потенцијал да ги исполнат ниту нивните ветувања

На денешната седница на Собранието на Република Македонија, се обрати и пратеничката Слаѓана Митовска од редовите на ВМРО-ДПМНЕ при...
Вести

Митовска: Извештајот ЕК е доказ дека власта во изминативе две години нема направено ништо за подобрување на социјалната заштита

Република Македонија, како и на сите останати полиња, така и на полето на социјалната заштита и вработувањетo бележи критики од Европската...
Вести

Митовска: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе амандмани за подобрување на текстот на пакетот на предложени закони од социјалната сфера

Сведоци сме дека голем број на важни реформски закони целиот изминат период се носат по скратена постапка, а за истите е потребна широка...
Вести

Митовска: Надоместокот за трето дете како демографска мерка даде резултати, во 2010 имаше 5.246 а во 2017 година 26.591 корисници

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска, во синоќешното издание на дебатната емисија „Економски магазин“ на Алсат телевизија...
Вести

Митовска: Кога граѓаните ќе ја видат германската инвестиција која што Владата ја најави дека ќе стартува до крајот на јануари 2019 година?

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Слаѓана Митовска на денешната собраниска седница постави неколку прашања до владините претставници. Таа...
Вести

Митовска до СДСМ: Со законот за јавни претпријатија сакате да ја зачувате вашата вештачка коалиција со ДУИ, на штета на граѓаните

Со секој изминат ден откако сте на власт покажувате дека вашите лични и партиски интереси се над државните интереси. Сега треба да се...
Вести

Митовска со порака до Царовска: Место да се грижите само за добивање за тендери на вашиот партнер, добро е да почнете реално да се грижите и за пензионерите

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска на денешната собраниска седница истакна дека министерката за труд и социјална политика...