сладолед

Пронајдени се 38 резултати на тема „сладолед“
Храна и пијалаци

Дали сте пробале СЛАДОЛЕД ОД ТИКВА? Никогаш не е доцна за овој десерт, а рецептот сите ќе ви го бараат!

Состојки: – чаша мед – две чаши млеко – чаша слатка павлака – шолја пире од тиква – две лажички цимет Подготовка: Изматете ја слатката...