слабеење

Пронајдени се 138 резултати на тема „слабеење“
Живот и стил

Сите сакаат да ослабат во лето, а многумина всушност се здебелуваат – поради овие навики и намирници растат бројките на вагата

„Ќе јадеме повеќе салата“, „Ќе јадам само овошје и ќе ослабам“, „Ќе ми биде доста кога ќе има домати и сирење“… сето тоа се само...
Храна и пијалаци

Со оваа вечера многу побрзо ќе ослабнете: Ги чисти цревата и го забрзува метаболизмот, а една состојка ќе го препороди вашиот организам

Вечерата е многу важна доколку сакате да ослабнете, па затоа многу е важно да го завршите денот на здрав начин. По советите на нутриционистите,...
Живот и стил

ПОВЕЌЕ ОД АЛАТКА ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Периконската диета носи фантастични резултати за само 3 дена, а вашата кожа ќе се препороди

Неопходно е да се сменат некои навики за телото да го започне процесот на слабеење. Првенствено да вклучите здрава храна во вашата секојдневна...
Храна и пијалаци

3-ТЕ НАЈДОБРИ ЗАЧИНИ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Веќе ги имате во кујната – ги намалуваат килограмите и надуеноста, ги исфрлаат вишокот течности

Слабеењето ќе биде проследено со промена на исхраната, избегнување на шеќер и брза храна, вежбање, но и природни стимуланси за забрзување...
Храна и пијалаци

Пет непријатели на витката линија: Ако ги исклучите од вашата исхрана, ќе изгубите вишок килограми до лето

Летото се ближи, многумина планираат да одат на море, а поради недостаток на физичка активност и уживање на трпезата, сè повеќе има луѓе...