Скелет

Пронајдени се 7 резултати на тема „Скелет“
Занимливости

ВИДЕО: Скелет на горгосаурус стар 77 милиони години оди на аукција, може да достигне цена од 8 милиони долари

Скелет на диносаурус горгосаурус ќе биде првпат на аукција и се очекува дека ќе достигне цена меѓу пет и осум милиони американски долари,...
Занимливости

Сензационално откритие на археолозите: Скелет на праисториско бебе ја крие тајната за населувањето на Америка

Додека го проучувале пронајдениот скелет на праисториското бебе, научниците врз основа на ДНК анализите, заклучиле дека тоа бебе е...