скандал

Пронајдени се 130 резултати на тема „скандал“
Вести

На Шилегов денешната манипулација дека го чисти снегот не му е прва, лани плати 1 милион евра за чистење на снег иако не падна цела сезона!

Истото се случи и оваа година откако лани беше откриен милионски скандал и тендер за чистење на снег, а снег не видовме, а пак годинава...
Вести

АУДИО: Наместо на итна операција, се заразила со ковид во болница, па била испуштена, докторот вели „Пута 5 има мртви од тоа што се соопштува“

Апел за помош од тетовското семејство кое се обрати до нашата редакција да се спаси нивната мајка која наместо на итна операција ја...
Вести

„ИНФОМАКС“: „ТЕ-ТО“ гyбeлo 200 илјади евра пopади монопoлcки договop со фирма на Koчо Анѓyшeв- лaжeн cтeчaj, пepeње пари и руска олигapxија

Во вчерашното издание на „Тешки муабети“ на Инфомакс гостуваше Ивица Стојановски акционер во „Топлификација“ кој е еден од 2700-те...
Вести

СКАНДАЛ: Шест медицински сестри, меѓу кои и трудница со патолошка бременост, отпуштени од работа среде пандемија!

Шест медицински сестри во Здравствениот дом во Битола, меѓу кои и трудница во патолошка бременост се отпуштени од работа, иако во оваа...
Вести

Николоски: Крими коалицијата СДСМ\ДУИ на брза лента штанца дозволи за 200 милиони евра профит на контроверзен бизнисмен

Крими коалицијата СДСМ\ДУИ на брза лента штанца дозволи за 200 милиони евра профит на контроверзен бизнисмен, обвинува потпретседателот...
Познати

Голем скандал на свадбата на познатиот руски спортист- среде прославата на гостите им пристигнале фотографии од г*лата невеста (ФОТО)

На венчањето на светски познатиот првак Заурбек Сидаков (24) се случила вистинска шпанска сапуница. Рускиот првак во борење го прекинал...