скандал

Пронајдени се 181 резултати на тема „скандал“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ обелоденува нов скандал на власта: Преку фиктивни фактури и фирми испумпани до 30 милиони евра како поврат на ДДВ од УЈП

На повидок е нов скандал на владата на СДСМ и ДУИ тежок до 30 милиони евра. Владата ги злоупотребува институциите за профит на блиски...
Музика

„ЗНАМИЊАТА НИ СЕ СЛАБА ТОЧКА“ – лани во македонскиот спот се појави бугарското знаме, а еве зошто Ерменија во 2016 беше пеколно казнета!

Андреа Коевска, која ја претставува Македонија на Евросонг додека ја фотографираа во Торино го фрли македонското знаме на земја, па...
Музика

МРТ ПО СКАНДАЛОТ СО НАЈОСТРА КАЗНА ЗА НАШАТА ПРЕТСТАВНИЧКА – ја разгледуваат можноста Андреа да не пее на Евровизија!

Македонската Радио Телевизија најостро го осудува потегот на нашата претставничка на „Песна за Евровизија 2022“, Андреа Коевска којашто...
Вести

СКАНДАЛ: НИКОБ ЛАБ остави на улица над 30 вработени, избркани без отказен рок – нечовечност сокриена со дрска спогодба

Без отказен рок, без претходна најава и од причини познати само за раководството, НИКОБ ЛАБ остави на улица над 30 од своите вработени. Доктори,...
Вести

ОВА ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ СКАНДАЛ: Вака го опишуваат хрватските медиуми случајот со смртта на хрватскиот ракометар Денис Тот

Случајот со смртта на хрватскиот ракометар кој настапуваше за РК Бутел-Скопје продолжува да ја бранува јавноста регионот. Ова е невидено....
Познати

СКАНДАЛ: Бизнисмен ја обвини пејачката дека му мести афера за да се разведе, бара да му ги врати КЛУЧЕВИТЕ ОД ЏИПОТ!

Целосен хаос предизвика веста дека Марина Висковиќ е во тајна врска со оженет бизнисмен. Наводниот љубовник на пејачката збеснал што...
Вести

Стоилковски обелодени СКАНДАЛ: Директорка на ЈП од СДСМ распишала тендер за мала хидроцентрала среде избори, единствен понудувач и добитник е директорот на ТЕЦ Неготино од СДСМ

Денеска ќе отворам еден скандал, една афера, за тоа како се злоупотребувани позиции од истакнати функционери од СДСМ од Неготино, за...
Вести

Стоилковски: СКАНДАЛ – МВР на Спасовски дава половина милион евра на транспортната фирма што набавуваше 2 машини за перење од 25.500 во Ѓорче Петров

Власта продолжува со криминалот и корупцијата. Нема воопшто борба со криминал и корупцијата, дури напротив, власта на ДУИ и СДСМ уште...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ во 9:30 часот најави нови информации од аферата злосторничко здружување на полицајци кои му служат на СДСМ

“Измислете прекршок и отстранете го”, “кој е на црниот список на возила на МВР за малтретирање граѓани”… и многу повеќе детали од...
Вести

Мицкоски: ЈО да поднесе кривична пријава за злосторничко здружувањe! Како граѓаните да се чувствуваат безбедни кога полицијата под водство на Заев и Спасовски организира следење и шиканирање?!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес од Пештани одговарајќи на новинарско прашање во однос на злосторничката групација...
Вести

Ковачки: Злосторничката групација составена од полицајци на Заев и Спасовски договарале малтретирање на граѓани за изборната кампања: „земете му ја колата и убијте го“

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки на денешната прес-конференција истакна дека според Извештајот на Стејт Департментот...
Фудбал

Нов скандал ја тресе Франција- „OnlyFans“ ѕвезда открива: Француски репрезентативец ми нудеше пари за да спие со мене

Откако Карим Бензема по неколку години пауза се врати во репрезентација поради секс скандалот со Матју Валбуена, нов секс скандал го...
Познати

„Би те задавила со раце, бабо“ – протекоа во јавност скандалозните пораки кои Северина ги испратила на директорката на училиштето

Северина испраќала заканувачки пораки на директорка на Основното училиште каде оди нејзиниот син Александар, Лилјана Клингер, тврдат...