сиромашни земји

Пронајдени се 8 резултати на тема „сиромашни земји“
Познати

Хари и Меган ќе собираат донации за вакцинација во сиромашните земји: Додека немаат сите еднаков пристап до вакцини пандемијата нема да стивне

По повод вториот роденден на неговиот син Арчи, британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл одлучија да апелираат за донатори...