Синовак

Пронајдени се 16 резултати на тема „Синовак“
Вести

СЕ СКРАТИ ПЕРИОДОТ НА ЧЕКАЊЕ: Министерството за здравство објави кога може да се прими трета доза на вакцинираните со Синовак и Синофарм

Националниот Комитет за имунизација денеска днесе одлука со која препорачува, граѓаните кои се вакцинирани и ревакцинирани со вакцините...
Вести

Синовак го зголеми производствениот капацитет на вакцината против коронавирус на две милијарди дози годишно

Кинеската компанија „Синовак“, со отворањето на третата фабрика во Пекинг, го удвои својот годишен капацитет за производство. „Синовак“...