синдикати

Пронајдени се 37 резултати на тема „синдикати“
Економија

Синдикатите бараат зголемување на платите, Владата предупредува на инфлаторски притисок доколку се зголемат наеднаш

Вработените во управата и правосудството вчера два часа ја прекинаа работата, а истото ќе го сторат и денес. За понеделник генерален...
Вести

Граѓаните со бурни реакции по изјавата на Ковачевски: Намалете ги вашите плати и непродуктивните трошоци за да нема инфлаторен притисок (ФОТО)

По зголемување на минималната плата на 18.000 денари, синдикалните организации бараа скалесто зголемување на платите во јавниот сектор...
Вести

„Платите во образованието да се усогласат со Колективниот договор, ги поддржуваме протестите на синдикатите“

Платите во образованието да се усогласат со Колективниот договор, ги поддржуваме протестите на синдикатите, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Вработените...
Вести

КСС УТРЕ ИЗЛЕГУВА НА ПРОТЕСТ! Се бара усогласување на платите, поддршка добија од сите синдикати – Битиќи им се закани: „Ако излезете на штрајк ќе добиете замена на вашите работни места“

Синдикатот на полицијата утре излегува излегува на протест. Оттаму ги повикуваат нивните членови и вработени во Министерството за...