Симптоми

Пронајдени се 83 резултати на тема „Симптоми“
Вести

На 9-тиот ден од изолацијата, вработена на скопската Инфективна клиника покажа симптоми на Конго-кримска хеморагична (ККХТ) треска

По потврдување на случај на Конго-кримска хеморагична (ККХТ) треска кај жена на 27 годишна возраст, надлежните здравствени институции...
Занимливости

Вашето тело ве предупредува на ОПАСНОСТ, а вие не сте ни свесни за тоа! Симптоми кои не смеете да ги занемарите

Стомакот е големо подрачје, а секоја болка може да биде предизвикана од повеќе причини – од бенигни до опасни. За подобар увид во можните...
Занимливости

СЕ ПРОМЕНИЈА СИМПТОМИТЕ НА КОРОНА ВИРУСОТ, ЗАБОРАВЕТЕ НА МИРИСОТ И ВКУСОТ: Ова се НОВИТЕ ЗНАЦИ дека сте позитивни, некои би ги игнорирале!

Корона вирусот повторно дивее, бројот на заразени се зголемува, а експертите предупредуваат на сосема нови симптоми. Дека сè уште не...
Занимливости

Штом ги забележите ОВИЕ ДВА симптоми, СТЕ ПРЕТЕРАЛЕ: Ако внесете ПРЕМНОГУ вода во организмот, ќе си создадете огромен проблем

Како што треба да бидете умерени во сеѐ, тоа се однесува и на внесувањето вода во организмот. Водата го сочинува најголемиот дел од нашата...