Симон Трпчески

Пронајдени се 12 резултати на тема „Симон Трпчески“
Култура

Симон Трпчески со порака до фудбалерите пред натпреварот со Украина: Нека тече нивната игра како убавината на музиката

Македонскиот пијанист со светско реноме, маестро Симон Трпчески, вчеравечер одржа концерт во Букурешт на кој специјални гости беа македонските...