силвио берлускони

Пронајдени се 19 резултати на тема „силвио берлускони“
Познати

Со Берлускони беше во брак 24 години, се соочи со низа секс-скандали: Како изгледаше некогаш, а каква е денес Вероника? (ФОТО)

Како е да се биде сопруга на Силвио Берлускони, контроверзниот италијански бизнисмен и политичар, најдобро знае Вероника Ларио која...
Познати

Судот и ја одзема алиментацијата: Кога ќе дознаете колкава сума месечно добивала екс сопругата на Берлускони ќе ви се заврти во умот

Поранешната сопруга на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, Вероника Ларио поднесе жалба до судот. Таа се жали поради...