силен земјотрес

Пронајдени се 14 резултати на тема „силен земјотрес“
Регион

ТЛОТО НЕ ПРЕСТАНУВА ДА СЕ ТРЕСЕ: Попладнево серија нови земјотреси ја потресе Хрватска, од силниот удар се тресеше и БиХ

Умерено силен земјотрес ја потресе централна Хрватска околу 13.10 часот, а потресот се почувствувал сè до Велика Горица и Загреб, но и...
Регион

АЛАРМАНТНА СИТУАЦИЈА ВО ГРЦИЈА: По силниот земјотрес властите повикуваат сите да се оддалечат од морето, еве што следува! (ВИДЕО)

Најмалку четворица повредени, материјална штета на објекти и излевање на морето, е првичниот неофицијален биланс од силниот земјотрес...