сијамски близначки

Пронајдени се 4 резултати на тема „сијамски близначки“
Живот и стил

Нивната љубов е нешто неописливо: Родени се како сијамски близначки, а одбиваат да се раздвојат и после операцијата

И покрај тоа што сега се независни, споените близначки од Бутан, кои минатата недела беа разделени од австралиски хирурзи, не сакаат...
Живот и стил

Беа родени како сијамски близначки и преживеаја тешка операција: Погледнете како изгледаат денес (ФОТО+ВИДЕО)

Приказната за Исабел и Аби го обиколи светот. Двете идентични близначки биле споени од градите до стомакот. Срцето на Исабела било длабоко...