штипјанец

Пронајдени се 11 резултати на тема „штипјанец“
Вести

Сакал да избега од семејството со заштедените пари: Штипјанец преживеал сообраќајна, па ниту во болница не се делел од теглата со пари

Жител на штипско Крупиште завршил во болница со 40.000 евра во тегла, а од парите не сакал да се оддели во никој случај, ни по цена на живот. Овој...