штети

Пронајдени се 19 резултати на тема „штети“
Општини

Саботковски: Утре ќе се одржи вонредна седница на Советот на општина Могила и ќе се предложи формирање на комисија за проценка на штетите од земјотресот

Во однос на штетите од синоќешниот земјотрес на територијата на општина Могила ве известувам дека во текот на утрешниот ден ќе се одржи...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: СДСМ и в.д градоначалникот Георгиевски признаа дека има криминал во исплатите на штетите од земјотресите

СДСМ призна дека има криминал во исплатите на штетите од земјотресите. Затоа, збунетоста и неодговорноста на в.д градоначалникот Константин...