штета

Пронајдени се 10 резултати на тема „штета“
Вести

Здравковски:Заменик министерот за земјоделство, Димковски беше дел од тимот кој направи непоправлива штета во земјоделието

Игор Здравковски, Пратеник во Собранието во своето обраќање посочи дека СДСМ пред да дојде на власт ветуваше едно општество за сите...
Регион

Буџуку: За два месеца штетата во албанската економија две милијадри долари, бараме отворање на сите бизниси пред први јуни

Албанската Конфиндустрија побара од Владата на премиерот Еди Рама и групата за менаџирање со кризата предизвиката од Ковид 19 итно враќање...
Вести

Мицкоски за средбата со Борисов: Никогаш нема да прифатам работи кои се на штета на македонскиот народ и Македонија

Во интервјуто со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски ќе читате за најактуелните прашања, за самитот во Загреб на...
Хроника

Огнена стихија пред Новата година: Изгоре познато кафуле во центарот на Прилеп, штетата над 200.000 евра

Според Станко Колески, командир на прилепската противпожарна единица, повикот за огнената стихија го примиле во 3:33 часот и веднаш интервенирале....