штедачи

Пронајдени се 10 резултати на тема „штедачи“
Вести

Штедачите од ТАТ: Од СДСМ два пати бевме ограбени, гласајте за ВМРО-ДПМНЕ за да има крај на голготата (ВИДЕО)

На почетокот на месец септември, по подолготрајни преговори со раководството на ВМРО-ДПМНЕ постигнавме конечен договор со кој ние штедачите...
Вести

Штедачите од Еуростандард банка: Да нема двојни стандарди, „пожарот“ во банката е посилен и поголем од „Глобал“

Сопствениците на изгорениот дел од трговскиот центар „Глобал“ во Струмица ги снајде голема несреќа. Настанатиот пожар направи значителна...
Вести

Оштетените штедачи од Еуростандард бараат брзо разрешување на случајот: Вистината мора да се открие, а криминалците да одговараат

Оштетените штедачи од Еуростандард бака апелираат до надлежните институции да реагираат доследо и да го решат овој, како што наведуваат...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Оштетени штедачи сведочат дека Вице Заев правел криминал во Еуростандард банка, чекаме Рускоска да го уапси братот на премиерот по ваквото признание

Штедачите на Еуростандард банка потврдија дека Вице Заев преку фирмата Сара Инжинеринг земал кредит од 600.000 евра пред две години и не...
Вести

„Криминал е направен врз нас“, „Туѓи пари не сакаме, своите си ги бараме“ – протест на оштетените штедачи од Еуростандард Банка (ВИДЕО)

Здружението на штедачи оштетени во Еуростандард банка денес излегоа на протест пред македонското Собрание. „Туѓи пари не сакаме, своите...
Економија

Оштетените штедачи: Дали извлекувањето на парите од Еуростандард Банка е награда за Ангеловска за влез во бордот на МТ?

Оние депоненти во Еуростандард Банка што добиле инсајдерска информација за намерата на Народна Банка да прогласи стечај во Еуростандард...