шинзо абе

Пронајдени се 9 резултати на тема „шинзо абе“
Вести

Јапонската владеачка партија од премиерот Абе побара откажување на посетата на кинескиот претседател Си Џинпинг

Јапонската владејачка Либерелано-демократска партија, на премиерот Шинзо Абе, денеска побара од владата да ја откаже посетата на кинескиот...