Шилегов

Пронајдени се 31 резултати на тема „Шилегов“
Скопје

Шилегов ќе именува улици во Скопје каде ќе ја слави промената на името во Нивици и цела призренска лига која ја основа идејата за Голема Албанија

Нови имиња на улици: 344 нивици 401 Призрени Имер (1820-1887), делегат на Призренската Лига 559. Шкупи Јашар Беј, (1860-1919), претседател на скопската...
Скопје

Нелоски: Шилегов е единствениот градоначалник во светот, а и граѓанин кој што успеа да го претрка невидливиот снег

Петре Шилегов е мислам можда единствениот градоначалник во светот, а и граѓанин кој што успеа да го претрка снегот. Односно да најави...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов не мрдна со прст за решавање на аерозагадувањето, запрепастувачки фотографии – Скопје се гуши

Скопје се гуши, утро 24 јануари 2021 година. Шилегов ветуваше чист воздух за сите, епилогот низ фотографии покажува дека Скопје се труе,...
Скопје

Советничкагрупа на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата на Град Скопје за Шилегов: Лажго – Самиот вети зип лајн, самиот излажа! (ВИДЕО)

Шилегов е градоначалник лажго. Самиот вети зип лајн, самиот излажа, пишуваат на својата Фејсбук страница од советничката група на ВМРО-ДПМНЕ...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов докажа дека е ноторен лажго, самиот вети и излажа – Зиплјан, спуштена сообраќајница Мавровка, и езеро Треска

Вчера видовме бледо издание на градоначалникот Петре Шилегов, со други зборови на дело се виде како изгледа човек кој е класичен ноторен...
Скопје

Стојановски: Граѓаните нема да му ја доделат довербата повторно на Шилегов поради катастрофалната состојба во која ја остави Матка и Скопје!

Сакам од тука, од бисерот на градот Скопје Долна Матка да му порачам дека граѓаните на Скопје и Сарај нема да му ја доделат довербата...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ на Град Скопје: Скопје се гуши,загаденоста 5 пати над дозволеното, а Шилегов битно го украсува градот

Скопје се гуши! Загаденоста на воздухот е енормна, а концентрацијата на канцерогените ПМ10 честички во воздухот е и до 5 пати над дозволеното,...
Скопје

Колариќ до Шилегов: Зошто е дозволено по вторпат истата улица „Александар Урдаревски“ да се копа за многу краток период

Во „Утрински Брифинг“ свое гостување имаше советник во Советот на Град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Светлана Колариќ која што...