шехерзад

Пронајдени се 4 резултати на тема „шехерзад“
Познати

Како од бајките – Шехерзад и Онур го украсија домот во пресрет на новогодишните празници, особено ќе гледате со часови во нивната елка (ФОТО)

Кон крајот на ноември, турската актерка Бергузар Корел и сопругот Халит Ергенч, најпознати по улогите на Шехерезада и Онур во серијата...
Познати

Непрестанато се пишуваше дека се разведуваат, а Шехерзад ситно број до третото породување – актерката речиси непрепознатлива (ФОТО)

Шехерзад во која беше заљубена цела Турција, но и регионот вклучувајќи ја и Македонија ситно ги брои деновите до третото породување. Имено...
Познати

Сите ја познавате Шехерзад, но таа не е единствената сопруга на познатиот актер- еве со кого бил венчан во 2007 (ФОТО)

Убавата турска актерка Бергузар Корел или попозната како Шехерезад, не е единствената жена со која актерот Халит Ергенч беше во брак. Имено,...