шеф

Пронајдени се 22 резултати на тема „шеф“
Занимливости

Се пријавила за работа во бутик, па доживеала шок: Шефот по грешка и пратил нешто ШТО НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА ГО ВИДИ! (ВИДЕО)

Општо е познато дека за одредени работни места, работодавците бараат девојчето да има одреден изглед. Меѓутоа, кога Грејси Лоренц аплицирала...
Вести

Унгарскиот министер за внатрешни работи поставен за шеф на Генералниот директорат на националните болници

Унгарската влада вчера донесе уредба со која министерот за внатрешни работи Шандор Пинтер го нанзачи на чело на новоформираниот Генерален...
Живот и стил

Најдобриот шеф на светот: На своите вработени им подари бонус 10 милиони долари, нивните реакции се бесценети (ВИДЕО)

Декември е време кога работниците ширум светот се радуваат на своите божиќни бонуси, меѓутоа основачот и директор на градежна фирма...
Познати

Шеф Влатко Огненовски „легна на брашно“, подготвен да „рипне во тавче“: Убавата Украинка Олга му го зачини животот (ФОТО)

Требаше да биде банкар… По теркот  на неговите родители… Да ја продолжи семејната традиција, ама… Наместо зад шалтерот или крај сефот,...
Живот и стил

Шеф за пример: На своите 200 вработени им подготвил неверојатен подарок, а кога слушнале што добиваат плачеле од среќа (ВИДЕО)

Ли Шенхер, директорот на една приватна компанија во Мичиген, одлучил да израдува 200 вработени со бонус од 4 милиони долари. Тоа би значело...
Занимливости

Не сакал да задоцни на работа, па пешачел цела ноќ: Младото момче ги воодушеви сите, а неговиот шеф направи нешто прекрасно (ВИДЕО)

Приказната за посветеното младо момче од Алабама кое пешачело речиси цела ноќ за да не задоцни на првиот ден на работа, стана вирална...