шарена револуција

Пронајдени се 22 резултати на тема „шарена револуција“
Вести

Јовановиќ: Наредни избори СДСМ ќе изгуби поради тоа што не исполни ништо што вети на Шарена револуција, а ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати

Сите работи за кои што се залагавме за време на протестите како да се заборавија одеднаш откако се дојде на власт. Тоа е најголемата...
Вести

СДСМ смета дека нивната Влада остана доследна во почитувањето на барањата на „Шарената револуција“, но дали активистите мислат така?

„Шарената револуција“ донесе огромни промени на македонската политичка и општествена сцена. Со „Шарената револуција“ илјадници...
Вести

Заев се правда, бил ли под дејство на алкохол кога ги кудел шарените: „После два часа седење во кафеана, се случуваат грешки“

На денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ Зоран Заев, на новинарско прашање околу последната „бомба“ каде што испраќа навреди...
Вести

Шарената девојка која на полицијата и посакуваше „Куманово да ви се деси“ удри по СДСМ: Мојата матична партија не ми дозволи реализација на ниту еден проект

Ивана Божиновска, девојката која на македонската јавност и’ стана позната во 2016 година, кога на тогашните протести на т.н. „Шарена Револуција“...
Вести

Се повеќе „Шарени револуционери“ разочарани од расипништвото и неспособноста на власта, најавуваат бојкот на изборите

Изминатиов период многу поддржувачи на СДСМ, јавно ја критикуваат работата на владата на Зоран Заев. Активисти на некогашната „Шарена...
Вести

УЧЕСНИК ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА, ЈАВНО СЕ ПОКАЈА: Се оградувам и се каам што учествував во „револуција“ која донесе поткопување и уништување на државата

Да кажам дека бев учесник во шарената револуција, меѓутоа на овој ден сакам јавно да се оградам и да се покајам што учествував во револуција...