шар планина

Пронајдени се 29 резултати на тема „шар планина“
Општини

Спаувачката акција на Шар Планина со среќен крај: Пронајдени повредените планинари, еве каква е нивната состојба

Успешно пронајдени и спасувани планинарите од страна на Екипите за брз одговор за спасување од планина при Дирекцијата за заштита и...