сезонски грип

Пронајдени се 18 резултати на тема „сезонски грип“
Вести

Рапидно расте бројот на заболени од грип во Македонија- лоши хигиенски услови има и во училиштата, надлежните молчат

Рапидно расте бројот на заболени од грип во Македонија, додека власта и Министерството за здравство не преземаат ништо. 50-годишен човек...
Вести

Неготино остана без комерцијални вакцини за сезонски грип, граѓаните се праќаат во Бугарија и Грција да си купат вакцина

Веќе во 9 часот утринава во амбулантата во Неготино немало комерцијални вакцини за сезонски грип. Читател на Курир од Неготино кој ја...