северина

Пронајдени се 137 резултати на тема „северина“
Познати

БАРАШЕ ДА И ГО ВРАЌАМ КРЕДИТОТ ОД МИЛИОН ЕВРА! Поповиќ ја шокираше јавноста со приказната за Северина: „Уцена и алиментација од 10.000 евра“

Бизнисменот Милан Поповиќ, поранешен партнер на Северина Вучковиќ, кој го има старателството над нивниот син Александар, гостуваше...
Познати

ШОКАНТНА ИСПОВЕД НА СЕСТРАТА НА СЕВЕРИНА: „Таа може да си го убие детето или да се самоубие под дејство на дрога!“

Маријана Вучковиќ Поповиќ вели дека нејзината сестра Северина мора да побара стручна помош за да се спаси себеси и другите, а проговори...
Познати

Ова е убавата ќерка на сестрата на Северина – не е во добри односи со својата мајка, а својата тетка ја обожува дури и живееле заедно! (ФОТО)

Пејачката вчера била дочекана од полиција на загребскиот аеродром. Повод за тоа било кавгата со нејзината сестра Маријана во станот...
Познати

Северина го прослави 50-тиот роденден со огромна торта и луда забава: И пееја Бекута, Харис, Грашо и Матиќ (ФОТО)

Пејачката вчера наполни 50 години, а по тој повод приреди голема прослава. Северина за оваа пригода облече долг тесен фустан во беж боја. Таа...
Познати

И горе и доле г*ла – Северина ќе ви го помати умот откако ќе ја видите во танга која речиси ја нема никаде (ФОТО)

Северина на својот Инстаграм профил објави фотографија која многу нејзини обожаватели остави без здив. На фотографијата Северина позира...
Познати

Лукас лут поради изјавата на Северина за Сребреница: „Кому му е гајле што ќе каже таа, нејзе работа и е само да пее“

Северина Вучковиќ го посети Сараево каде во интервју за Радио телевизија на Босна и Херцеговина (БХРТ) и во емисијата „Конечно петок“...
Познати

„МИ НЕДОСТИГА СИНОТ НА СЕВЕРИНА, ПОВЕЌЕ БЕШЕ СО НАС ОТКОЛКУ СО НЕА“: Кеба се огласи по разводот на својот син и пејачката!

По долгиот медиумски молк за разводот на синот Игор од Северина Вучковиќ, Драган Којиќ Кеба конечно проговори и ја искоментира својата...
Познати

„МОЕТО НАЈБЕЗБЕДНО ЗАСОЛНИШТЕ“ Северина со емотивни зборови се обрати до нејзината мајка: Од мене направи човек! (ФОТО)

Северина на социјалната мрежа Фејсбук и посвети емотивна објава на нејзината мајка Ана Вучковиќ. – Оваа прегратка ме направи човек,...