сестри

Пронајдени се 22 резултати на тема „сестри“
Вести

Трагедија во Германија: Девојче (4) со денови се грижело за двете помлади сестри, мислеле дека починатиот татко спие

Откако маж (35) починал од природна смрт, неговата четигодишна ќерка со денови се грижела за нејзините сестри. Мислеле дека нивниот татко...
Живот и стил

По смртта на родителите: 17-годишна девојка одлучи сама да ги одгледува своите 5 помлади браќа и сестри (ВИДЕО)

Во 2013 година, сопруга и мајка на шест деца – почина од рак на матката. Нејзиниот сопруг, Александар, останал да се грижи за децата како...
Познати

Се соблекоа сестрите Родиќ: Фановите се фатија за глава кога видоа како изгледа Богдана во танга два месеци по породувањето (ФОТО)

Богдана Ражнатовиќ сопругата на синот на Цеца Вељко Ражнатовиќ и нејзината сестра Бојана Родиќ денеска уживаа на базен. Двете сестри...
Живот и стил

Ќе ве облеат силни емоции: Две сестри се сретнаа по 78 години потрага, ги разделила војната, ги спои судбината (ВИДЕО)

Две руски сестри се обединија 78 години откако биле разделени во Втората светска војна, и тоа благодарение на телевизиско шоу и полициска...
Познати

Богдана Родиќ се омажи богато, но кога ќе видите како живеат нејзините сестри се ќе ви стане јасно- овие фотографии ќе ви го поматат умот

Снаата на Цеца Богдана Родиќ и сопруга на боксерот Вељко Ражнатовиќ медиумите често ја опишуваат како една од најубавите сопруги на...
Познати

„Зошто не умрев јас наместо тој“: Сестрите на Шабан Шаулиќ скршени од болка пристигнаа во домот на пејачот (ФОТО)

Семејната куќа на пејачот Шабан Шаулиќ од неделата 17 февруари е завиена во црно, а тагата се чувствува во целото маало каде што живее...
Познати

Вака изгледаат родените сестри на Северина: Со едната не разговара долго време и одбила да дојде на свадбата со Игор, ова е причината (ФОТО)

За атрактивната пејачка Северина Којиќ скоро сѐ се знае. Пејачката често објавува детали од приватниот живот на социјалните мрежи. Меѓутоа,...