сестра

Пронајдени се 41 резултати на тема „сестра“
Познати

Српската пејачка се плаши од длабочина, а причината е тажна до небото: „Мојата сестра се удави на само 13 години“

Познатата српска пејачка Мина Костиќ имала тешко детство, а сега собра сили за да го сподели тоа со фановите. Имено сестрата на пејачката...
Познати

Сите погледи беа насочени во нивните длабоки деколтиња : Сите ја знаете Рада, a ова е нејзината сестра со која неверојатно си личат

Српската пејачка Радмила Манојловиќ во јавноста збоува често за својата сестра Марија, а сега ги изненади своите фанови со заедничка...
Познати

Двете закопчани до грло: Сестрите Беквалац немаа деколтиња и кратки фустани, но сите зборуваат за овој моден детаљ среде пролет (ФОТО)

Познатата српска пејачка Наташа Беквалац денеска е топ тема во регионот поради облеката која ја облече за време на една јавна прослава...
Познати

Пејачката веднаш помисли на неа: Таа ги чуваше ќерките на Карлеуша за време на погребот- Ова е сестрата на Душко Тошиќ (ФОТО)

Јелена Карлеуша на 6-ти март минатиот месец ја погреба својата мајка Дивна Карлеуша, а пејачката многу тешко го преброди тој период. Откако...
Познати

Не се експонира во јавноста: Ова е сестрана на Лепа Брена на која не и беше судено да стане пејачка- денес живее на друг континент

Иако е една од најпознатите ѕвезди на Балканот Лепа Брена никогаш не го експонирала во јавноста нејзиното потесно семејство. Сепак...
Познати

Втора трагедија во домот на славниот пејач: Пред три години почина неговата мајка, денес неговата 18 годишна сестра пронајдена мртва! (ФОТО)

Сестрата на пејачот на славната група „One Direction“  Фелисите Томлинсон ненадејно почина на свој 18 години. Станува збор за сестрата на...
Познати

Си го криеше лицето со крстот: Кој е човекот кој ја предводеше поворката на погребот на Дивна и зошто си го криеше лицето? (ФОТО)

Познатата радио водителка Дивна Карлеуша денеска беше погребана во Белград, а на нејзиното вечно почивалиште беа присутни многу пријатели,...
Познати

Славната тенисерка прослави роденден на плажа, нејзината близначка во исто време облече фустан без градник и започна да лудува

Тенисерката Ежени Бушер и нејзината сестра близначка го прославија својот 25-ти роденден. Додека сексапилната тенисерка на денот на...
Познати

Популарна ѕвезда која не живее на Балканот: Пејачката Ана Севиќ има сестра близначка која е вистинска секс бомба (ФОТО)

Никој не знае дека пејачката и водителка Ана Севиќ која е поранешна сопруга на Дарко Лазиќ има сестра близначка. Така барем тврди германската...
Фудбал

Тешки зборови кои ќе ви го распараат срцето: Сестрата на Сала собра сила и се збогува со својот брат откако беше идентификуван (ФОТО)

Денеска светот официјално се збогува со фудбалерот Емилијано Сала откако беше идентификувано неговото тело кое настрада пир уривање...
Познати

Го расплаче целиот свет: Сестрата на Сала сподели фотографија непозната за јавноста, а еден детаљ на неа потполно ќе ве наежи (ФОТО)

Сестрата на исчезнатиот фудбалер на Кардиф Емилијано Сала со денови ја проколнува полицијата поради нивната одлука да ја прекинат...
Познати

Болка која не поминува: Секоја година прави торта за својот брат- сестрата на Тоше го одбележа денот на неговото раѓање (ФОТО)

Сестрата на Тоше Проески, Дора Ристеска денеска со торта го одбележа денот на неговото раѓање, 25. јануари. Таа на социјалната мрежа Инстаграм...
Фудбал

Нивната одлука емоционално го уништи семејството- сестрата на Емилијано со шокантни тврдења за нејзиниот брат удри по полицијата! (ФОТО)

Исчезнувањето на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала, за кого не се знае ништо од понеделникот вечерта, кога на авионот во кој тој...
Познати

Нејзините хитови ги знаат сите, но трагедијата никој- сестрата на српската пејачка се удавила во вода, а нејзиниот татко починал (ФОТО)

Српската пејачка која на сите им е добро позната зад својата кариера крие црна и мрачна судбина. Станува збор за пејачката Мина Костиќ...