серија

Пронајдени се 49 резултати на тема „серија“
ТВ и Филм

Одлична вест за фановите на Сталоне: Преку серија ќе добиете “место“ на масата во едно од најпознатите семејства во Холивуд

Американскиот актер Силвестер Сталоне и неговото семејство ќе учествуваат во реалното шоу, односно серијата „Семејството Сталоне“,...
Скопје

ВЕЧЕРВА ОД 22 ДО 02 ПО ПОЛНОЌ ЌЕ СЕ СЛУШААТ ИСТРЕЛИ ВО СКОПЈЕ – во оваа населба ќе се снимаат сцени од македонската серија „Бистра вода“

Во објект на ул. „Владимир Полежановски“ во Скопје вечер ќе се снимаат сцени за серијата „Бистра вода“, во кои ќе биде употребено...
Познати

ФАНОВИТЕ НА КУЛТНАТА СЕРИЈА ВО СОЛЗИ – почина уште еден актер од иста болест која му ја откриле само пред неколку месеци! (ФОТО)

Актерот Џоан „Џон“ Кинг починал на 49-годишна возраст од аденокарцином, само седум месеци откако ја дознал страшната дијагноза. Веста...
ТВ и Филм

Што да гледате после „Stranger Things“? Серии кои ќе им се допаднат на љубителите на добра мистерија

Четвртата сезона на серијата „Stranger Things“ конечно е заокружена со невообичаено долги епизоди кои од 1 јули се достапни на Нетфликс платформата. Временскиот...
ТВ и Филм

Хакан Бојав за серијата Балканска приказна: Најголем предизвик во снимањето на серијата е турскиот дијалект во Скопје

Втората епизода на Балканска приказна утре на ТРТ 1, серија којашто е во центарот на вниманието во Турција и изобилува со забавни и емотивни...
ТВ и Филм

Снимена во Скопје: Балканска приказна – искрена и весела семејна ТВ серија која е меѓу топ 5 најгледаните програми во Турција

Голем интерес од гледачите на ТРТ 1 за ТВ серијата Балканска приказна снимена во Скопје. Турската серија Балканска приказна којашто...
Познати

ФОТО: Лицето на Софија Вергара непрепознатливо поради улогата на нарко кралица: „Никогаш не си изгледала полошо!“

Луѓето коментираат дека популарната актерка никогаш полошо не изгледала, се согласувате ли? Актерката Софија Вергара ќе го толкува...
ТВ и Филм

За сите обожаватели на агент Гипс и „НЦИС“: Ќе има продолжение на серијата, но на нова локација и со нови ликови

Продолжение на ТВ-серијата „НЦИС“, со содржина сместена не во Вашингтон, туку на Хаваи, е во подготовка. Се работи за тнр. „одгранок“...