серхио агуеро

Пронајдени се 17 резултати на тема „серхио агуеро“
Фудбал

Агуеро: Не ги разбирам оние што го критикуваат Меси за играњето во националниот тим, тој е првиот кој страда од неуспеси

Напаѓачот на Манчестер сити, Серхио Агуеро зборуваше за тоа како напаѓачот на Барселона, Лионел Меси доживува неуспеси во дресот на...
Познати

Згодната мала богаташка го полуди Серхио Агуеро: Живее во куќа од 17 милиони евра, а луксузот е нејзино второ име (ФОТО)

Еден од најдобрите напаѓачи во Европа и во Премиерлигата, Серхио Агуеро оваа сезона со својот клуб освои 4 трофеи на Островот, а покрај...
Фудбал

Агуеро завршил со четири секс бомби за една вечер- од еден детаљ по заминувањето од клубот ќе ве остави во неверување (ФОТО)

Аргентинската ѕвезда на Манчестер сити, Серхио Агуеро во овие две недели нема да има ангажман, зошто нема да игра за својата репрезентација,...