Сергеј Милинковиќ-Савиќ

Пронајдени се 19 резултати на тема „Сергеј Милинковиќ-Савиќ“
Фудбал

Го бараа Реал, Барселона, Јувентус, ПСЖ и Манчестер Јунајтед: Пресврт на кој никој не се надеваше за трансферот на Сергеј

Српскиот репрезентативец Сергеј Милинковиќ Савиќ наредната сезона би можел да ја помине во Лацио но со двојно поголема плата и усмен...
Фудбал

Погледнете како беше испрaтен: Тој е пред трансфер вреден 170 милиони евра, а мајка му во Русија го испрати со истурање вода (ВИДЕО)

Скоро сите репрезентации веќе пристигнаа или тргнаа кон Русија, каде за 3 дена почнува Светското првенство во Фудбал. Една од репрезентациите...