серџо матарела

Пронајдени се 17 резултати на тема „серџо матарела“
Вести

Средба Ковачевски – Матарела: Голема поддршка од Италија за натамошниот процес на евроинтеграциите на Северна Македонија во забрзана динамика

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, придружуван од заменичката на претседателот на Владата...