сер алекс фергусон

Пронајдени се 20 резултати на тема „сер алекс фергусон“
Фудбал

Најголемиот ја води најважната битка, кој е Сер Алекс: Бил прогласен за неталентиран, Бекам го удри со копачка, што му кажал на Кантона?

Можеби најголемиот тренер во историјата на фудбалот е 76 годишниот Сер Алекс Фергусон, на клупата на својот Манчестер Јунајтед помина...