семејство

Пронајдени се 108 резултати на тема „семејство“
Вести

Милошоски: Законот за семејство е јасен и не треба да се менува ништо за да не се остави простор за сомнеж при спроведување на пописот

На денешната расправа на Комисијата за европски прашања за законот за попис се обрати пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ кој рече дека нема потреба...
Познати

Теа Трајковска за коронавирусот: „Никој од моите не знаат од каде и кого се заразија и покрај почитувањето на мерките!“

Коронавирусот речиси цела година ни е секојдневие кое ни носи стрес, напнатост, анксиозност, депресија, неизвеснот… но за жал за голем...
Општини

Семејство од Берово по невремето остана без кров над главата- граѓаните започнаа да се организираат за помош (ФОТО)

Невремето кое ја зафати целата земја ова попладне предизвика речиси и разорни штети во некои места од земјава. На социјалните мрежи...
Хроника

Казна за тричлено семејство кое се вратило од Италија- прекршувањето на самоизолацијата скапо ќе го чини и малолетното дете!

Основното јавно обвинителство Битола поднесе Предлог за издавање казнен налог против три лица за кривично дело – Непостапување според...