семафор

Пронајдени се 11 резултати на тема „семафор“
Занимливости

ВИДЕО: Кинезите излегоа со генијална идеја – како да се спречат пешаците да минуваат на црвено светло

На пешачките премини во Кина веќе се тестира системот кој треба на механички начин да ги спречи пешаците да минуваат на црвено светло. Станува...
Занимливости

Помина на црвено светло со своето скапоцено Ламборџини, а тоа што му се случи потоа го насмеа целиот свет (ВИДЕО)

Комична но несекојдневна ситуација беше снимена во Јапонија, а видеото се прошири со брзина на светлината низ целиот свет. Станува збор...