село Ласкарци

Пронајдени се 5 резултати на тема „село Ласкарци“
Вести

Причините за стравичната автобуска несреќа се уште непознати, не се исклучува евентуална кривична одговорност

Причините за стравичната автобуска несреќа кај Ласкарци во која животот го загубија 15 лица се уште не се познати. Не се исклучува ниту...
Вести

Се утврдуваат причините за стравичната несреќа: Започна испитувањето на очевидци, исказ ќе даде и возачот на автобусот

Заради координација и поголема динамика во постапувањето на сите надлежни институции при утврдувањето на причините на автобуската...
Вести

Со голема тага и болка: Еве како медиумите во регионот известија за загинатиот кошаркар во автобуската несреќа кај Ласкарци (ФОТО)

Медиумите од регионот веќе трет ден известуваат за тешката и трагична автобуска сообраќајна несреќа која пред два дена се случи во...