сека саблиќ

Пронајдени се 3 резултати на тема „сека саблиќ“
Познати

Легендарната актерка ја прими вакцината- веднаш мораше ова да го сподели со јавноста, една работа дури ја направи уште истиот ден

Легендарната српска актерка Сека Саблиќ вчера ја прими вакцината против коронавирусот, а за медиумите вели дека се чувствува одлично. „Јас...
Познати

Српската актерка се гуши во солзи по смртта на актерот со македонско потекло- снимале и жешка сцена која никогаш не била емитувана

Иван Бекјарев почина на 74-годишна возраст, а актерот остана препознатлив по улогата на Бошко Деспотовиќ во „Среќни луѓе“, додека неговата...
Познати

Братот на легендарната југословенска актерка Сека Саблиќ уапсен на Куба поради грозоморен чин- еве што им правел на малолетнички (ФОТО)

Братот на легендарната југословенска актерка Јелисавета Сека Саблиќ е уапсен во Куба поради организација на проституција, заведување...