Седат Пекер

Пронајдени се 30 резултати на тема „Седат Пекер“
Вести

Милошоски: МВР нека ги провери снимките од скопскиот хотел Буши од октомври 2020 година за да биде Спасовски сигурен кои негови високи соработници се добри пријатели со Седат Пекер

Антонијо Милошоски, пратеник и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ по одговарајќи на новинарско прашање како ги коментира изјавите...
Вести

Милошоски: MВР да ги прегледа снимките на хотел „Буши“, можеби ќе дознаат нешто повеќе за пријателите на Седат Пекер во Скопје

– МВР Спасовски, во свој одговор на пратеничко прашање тврди дека неговиот помошник Рефик Черими, задолжен за соработка со Интерпол,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Пекер кажа дека бил кај Заев дома, за што разговарале Пекер и Заев? Дали е разговарано за бизнисот со марихуана или некој друг бизнис?

Седат Пекер преку видео обраќање кажа дека бил во домот на премиер, Зоран Заев.Попусти се обидите на Владата да го перат Заев, сите видовме...
Вести

Милошоски: Шефот на турската мафија го демантира Заев, бил кај него на гости! Што разговарале Заев и Пекер во домот на премиeрот?

Судската постапка за случајот Мафија гледаме дека тече со минимални казни затвор за кои што треба да ги направат топовско месо некои...
Вести

Мицкоски: Целосно расветлување за „Мафија“ ќе има, исто како и одговорност за сите инволвирани од власта, веднаш по паѓањето на оваа мафијашка влада

Ако некому не беше јасно зошто обичните службеници осудени во аферата “Мафија” се обично топовско месо со симболични казни, превземајќи...
Вести

ЗДАНИЕ ОПКОЛЕНО СО БОДЛИКАВА ЖИЦА: Турските медиуми објавија во каков раскош живее Седат Пекер, пред влезот има и топ! (ФОТО)

Седат Пекер мафијашот на кого македонското МВР му издало и македонски пасош под името Џадин Амедовски се уште е топ тема во регионалните...
Вести

„Со кого Седат Пекер имал средби во влада и зошто не е протеран во Турција каде се бара со потерница, Зошто Заев и Спасовски молчат!“

Зоран Заев да каже зошто Седат Пекер се среќавал со негови коалициони партнери и функционери во неговата власт и за што разговарале...