сеча

Пронајдени се 10 резултати на тема „сеча“
Скопје

Повторно сеча на дрва во Скопје: Шилегов ветуваше европска зелена престолнина, а испорачува исчезнување на зеленилото (ВИДЕО)

Продолжува уништувањето на зеленилото во Скопје. Неколку децениски дрва утрово се жртва на сеча во скопската општина Карпош, иако ветувањето...