себастијан курц

Пронајдени се 93 резултати на тема „себастијан курц“
Вести

Курц падна бидејќи Владата финансирала агенции кои мерат рејтинг, а еве колку плаќа Заев на неговата омилена агенција (ФОТО)

Австрискиот канцелар Себастијан Курц изјави дека ќе поднесе оставка во услови на истрага за тоа дали користел државни средства за да...