сашо тасевски

Пронајдени се 47 резултати на тема „сашо тасевски“
Вести

Тасевски: Ајде Мила да ти го видиме тимот, да видиме дали се навистина експерти или само партиски експертутки

Мила Финска, истопорила седум-осум бедници, партиски директори на школи кои самата ги назначила да и ја бранат лажираната Пазарџик реформа...
Вести

Тасевски: Ниту Шекеринска, ниту Заев ниту Пендаровски не гукнаа на тешки навреди од Каракачанов и бугарската власт

Според мене самиот тој договор што го направија со Бугарија е направен во еуфорија, непромислена еуфорија во смисла ме понесе песната...
Вести

Тасевски до Караџовски: Не беше ти дечкото што пред изборите убедуваше дека ќе има 2500 заразени и околу 200 мртви?

Караџовски, не беше ти дечкото кој пред изборите шлакнато насмеан убедуваше дека нема потреба од паника оти ја имате короната под контрола...
Вести

Тасевски до Владата: Со стипендиите на децата на министрите од државна каса ќе имаше ли за по еден компјутер за сиромашните деца?

Седум месеци имаа да смислат платформа за онлајн настава, ама поважно беше да се рекетираат фирми во време на полициски час и да подготвуваат...